Skoči na glavno vsebino

Zadnji šolski dan pouka smo se učitelji in učenci zbrali na zaključni prireditvi pred dnevom državnosti, zaključili pa smo tudi še eno šolsko leto. Gost proslave je bil veteran vojne za Slovenijo, ki nam je namenil nekaj besed o nastanku naše države in razmerah v takratnem času, podelil pa je tudi nagrade za zmagovalne spise Tudi pri nas je potekala osamosvojitev. Sledil je domovinsko obarvan program. Pevski zbori so peli pesmi o Sloveniji, učenci so deklamirali pesmi, zaplesali so ljudski ples, na harmoniki pa je zazvenela melodija pesmi Slovenija od kod lepote tvoje. Uradnemu delu programa je sledil družabni del, kjer so se skupine učencev predstavile s plesnimi točkami. Spoznali smo kavbojski ples, nastopile so tudi učenke iz zmagovalne navijaške skupine, s plesom pa smo se odpravili tudi na morje. Ob prepevanju mlajših učencev, pevskega zbora in igranju na inštrumente je čas hitro minil. Na koncu nam je nekaj spodbudnih besed namenila še gospa ravnateljica in z zvoncem naznanila začetek počitnic. Razredniki so podelili še spričevala in počitnice so se lahko začele. 

Zapisala: Dominika Jereb Skrt

(Število obiskov: 87)
Dostopnost