Skoči na glavno vsebino

V 1. a je zadišalo po jabolčnem zavitku brez sladkorja. Obiskal nas je kuhar Klavdij Pirih. Uvodoma nas je seznanil s škodljivostjo belega sladkorja in nam predstavil druge oblike sladil (kokosov sladkor, brezov sladkor, trsni sladkor, agavin sirup …), ki so prijaznejša našemu zdravju. Okušali smo jih in ugotovili, da imajo posebno dober okus. Dogovorili smo se, da bomo pripravili nesladkani jabolčni zavitek. Učenci so z navdušenjem sodelovali pri pripravi vlečenega testa, ribanju jabolk in zavijanju jabolčnega zavitka. Ko je bil zavitek pečen, smo ga z užitkom pojedli in ugotovili, da je brez sladkorja zelo, zelo dober – pa še veliko bolj zdrav.

zavitek1 M          zavitek2 M          zavitek3 M

zavitek4 M     zavitek5 M     zavitek6 M

(Število obiskov: 147)
Dostopnost