Skoči na glavno vsebino

V pomladnih mesecih smo se na naši šoli vključili v projekt Tek podnebne solidarnosti. Z njim smo se spomnili na otroke v Afriki in v državah tretjega sveta, ki imajo zaradi segrevanja ozračja vsako leto več težav z muhastim vremenom, od katerega je odvisen njihov obstoj. Hrana in voda namreč nista samoumevni, kot se včasih zdi nam, ki imamo drugačne možnosti za življenje.

V znak sočutja smo v času podaljšanega bivanja tekli po šolskem igrišču. Nabirali smo kroge, ki smo jih potem pretvorili v kilometre, izračun pa smo sporočili na Karitas, ki projekt organizira. Skupaj smo pretekli okrog 200 km. Najboljša tekačica je pretekla 10,9 km, najboljši tekač pa kar 20 km. Ob zaključku tekmovanja smo podelili nagrade najboljšemu razredu, naj tekaču in tekačici ter učencu, ki je v posameznem razredu pretekel največ.

Šolsko leto smo torej v podaljšanem bivanju zaključili v tekaškem duhu, zdaj pa je čas, da skupaj oddrvimo proti počitnicam.

Zapisala: Tanja Košir

(Število obiskov: 93)
Dostopnost