Dan Zemlje na Osnovni šoli Spodnja Idrija letos aktivneje praznujemo že tretjič. Leta 2018 smo ga obeležili z raznoraznimi dejavnostmi na temo odpadne plastike, lansko leto smo na ta dan podelili priznanja za Zeleno pero – tekmovanje za mlade eko-novinarje, ki pišejo izvirne prispevke na različne ekološke teme. Letošnje leto pa smo se z eko krožkom ter projektom Prijazni do okolja pripravljali na predavanje za starše. Naši šolski eko predstavniki, kakor jih imenujemo, so namreč že zelo dobro podkovani v nekaterih okoljskih temah. Načrte nam je prekrižalo šolanje na daljavo, zato smo se morali znajti drugače. V torek, 14. aprila, smo za celo šolo izvedli zanimiv dan dejavnosti, ki je bil posvečen našemu planetu.

Več si preberite v članku v Idrijskih novicah.