11. december je bil svetovni dan gora.

Ob tem dnevu smo bili povabljeni k sodelovanju v pobudi »Brati gore«, ki jo je pripravila Alpska konvencija, mednarodna organizacija za trajnostni razvoj in zaščito Alp, katere članica je tudi Slovenija.

Tudi na naši šoli smo obeležili ta dan. Različne dejavnosti so potekale tekom celega šolskega dne.

Začetek 2. šolske ure je bil namenjen 10 minutnemu branju – priporočljive je bila leposlovna ali strokovna literatura z gorniško tematiko. V času branja celotne šole je učenka 9. razreda brala mlajšim učencem pravljico o Zlatorogu, planinska tekmovalna skupina Pr´farski gamsi pa je osvežili svoje znanje o prvi pomoči v gorah. V oddelkih podaljšanega bivanja so učenci poustvarjali pravljico Zlatorog in reševali anketo o planinstvu.

Tekom celega dopoldneva so bili učenci vabljeni v knjižnico na razstavo knjig, ki vključujejo alpski prostor in svet gora na splošno.

S to pobudo smo želeli obeležiti svetovni dan gora ter poudariti pomen kulture za življenje v Alpah in ohranjanje tradicij.

Ta dan je vsakemu bralcu prinesel delček naravne lepote med vrsticami v knjigah.