V soboto, 30. septembra smo na naši šoli organizirali dobrodelni pohod in hkrati obiskali podružnično šolo v Ledinah, saj letos praznuje 140 let delovanja. Mlajši učenci so se najprej z avtobusi odpeljali do Ledinskega razpotja in od tam nadaljevali pot proti podružnici. Učenci od 4. do 9. razreda pa so se peš odpravili kar iz Spodnje Idrije. Oboji smo uživali na poti, klepetali in uživali v naravi. V Ledinah nas je pričakalo pestro vzdušje in dogajanje. Na eni od postaj so nas zabavali taborniki, na drugi nogometno društvo iz Ledin, na tretji nam je bila prikazana gasilska vaja, v kateri smo se lahko tudi preizkusili. Igrali smo se tudi z igrami Mladinskega centra Idrija. Zelo všeč nam je bil ogled podružnice in njihove razstave starih šolskih pripomočkov ter učbenikov. Nasmejali so nas tudi s predstavo, v kateri so zaigrali učenci in prikazali, kako je bilo v šolah nekoč. Ob koncu programa smo se še posladkali z biskvitom in s sokom ter se zadovoljni odpravili v dolino.

Hvala vsem, ki ste darovali v šolski sklad OŠ Spodnja Idrija.

Zapisala: Janja Grošelj