Skoči na glavno vsebino

Na včerajšnji dan, 26. septembra, je Evropa praznovala svoj dan jezikov. V letošnjem letu je rdeča nit vsega dogajanja povezovanje med jeziki.

V prihajajočih dneh bomo pri pouku tujih jezikov na šoli nekaj časa namenili tudi pomenu in smiselnosti učenja več jezikov, ozaveščanja o bogastvu jezikovne pestrosti in medkulturnemu dialogu.

V teh dejavnostih bodo v ospredju jeziki ter narečja, ki jih govorijo učenci doma, v šoli, s prijatelji, starimi starši, ter jeziki, ki se jih učijo v šoli ali jezikom, ki so prisotni v bližnjem in širšem okolju.

Časi so že taki, in še bolj intenzivno bo postalo, da znanje samo enega tujega jezika ne bo niti približno dovolj za poklicne uspehe. Naj vam bo vsem učenje jezikov pozitiven izziv, da boste čim redkeje na tem, da vam je vse španska vas oz. Don’t let it all be Spanish to you.

 

(Število obiskov: 57)
Dostopnost