Skoči na glavno vsebino

Spoštovani starši,

obveščamo vas, da bodo od 19. 1. 2021 izjeme od napotitve v karanteno tudi vsi učenci, ki bodo imeli visokorizični stik v šoli. Ti učenci se morajo v obdobju sedmih dni od visokorizičnega stika vsakodnevno samotestirati v šoli in jim ni potrebno v karanteno. S spremembo odloka učencem pripada 20 testov HAG za samotestiranje na mesec in ne le 15, kot je veljalo doslej.

V karanteno pa morajo oddelki, kadar je v posameznem oddelku potrjena okužba pri več kot 30 odstotkih učencev oziroma dijakov.

Opravljeno presejalno samotestiranje se v skladu z odlokom, ki ureja izjeme od karantene, šteje tudi za izpolnjevanje pogoja PCT za udeležbo v glasbeni šoli, obšolskih dejavnostih in pri kolektivnem uresničevanju verske svobode.

Učencem prav tako ni treba opravljati vsakodnevnega samotestiranja namesto napotitve v karanteno, če:
– so preboleli COVID-19 in je od pozitivnega rezultata testa PCR minilo manj kot 45 dni ali pa so preboleli COVID-19 in bili ustrezno cepljeni ali
– predložijo dokazilo o negativnem rezultatu testa HAG, ki ni starejši od 24 ur od odvzema brisa.


Lep pozdrav,

Janja Habe, ravnateljica

(Število obiskov: 46)
Dostopnost