Skoči na glavno vsebino

Osmošolci in devetošolci smo v okviru kariernega kluba obiskali poklicno šolo na Gimnaziji Jurija Vege Idrija, kjer so nam mentorji iz srednje šole, prof. Ivan Klenovšek, prof. Tanja Pirih in prof. Srečko Gregorač predstavili elektrotehnično, strojniško delavnico in delavnico konstruiranja z računalnikom.

Na delavnicah smo se naučili kako konkretno konstruirati in izrisati izdelek, podali smo se tudi v delavnico, kjer smo konkretno narediti izdelek, ugotovili smo kolikšno mero natančnosti in ustvarjalnosti je potrebno vložiti vanj.

Najbolj zadovoljni pa smo bili, ko je bil električni krog sklenjen in je zasvetila žarnica.

Novo pridobljeno znanje bomo tako lahko uporabili, spoznali pa smo tudi, katera znanja potrebuješ za opravljanje določenega poklica.

(Število obiskov: 733)
Dostopnost