V petek, 17. 3. 2023, so se prvošolci odpravili na športni dan v Idrijo. Na igrišču ob Osnovni šoli Idrija so se pomerili v posebnem kolesarskem poligonu – kolesarčkih. Program Kolesarčki je preventivni vzgojni program v cestnem prometu za najmlajše. Namen programa je otroke preko igre poučiti, kako se vesti v prometnem okolju, da bi postali bolj previdni in vestni udeleženci v prometu. Otroci so postavljeni v vlogo voznika tako, da doživljajo dogodke, kot jih opaža in zaznava voznik v pravem prometu. Učenci so na poligonu vozili prav posebne »avte« na pedala. Po koncu pa smo se odpravili še v Mejco, kjer so se otroci lahko igrali na igralih, igrali nogomet in druge igre. Bilo je zares zabavno.