Skoči na glavno vsebino

Odloku o spremembah in dopolnitvah Odloka o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19 (Uradni list RS, šr. 13/2022) so med drugim navedene naslednje spremembe:

Za potrditev koronavirusne okužbe je dovolj pozitiven izvid hitrega antigenskega testa (test HAG) – prej je bil nujen test PCR. Testiranja s testom PCR se bo treba udeležiti le, če bo tako presodil zdravnik.
Če je rezultat testiranja s testom HAG za samotestiranje pozitiven, se testirana oseba najpozneje v 24 urah po odvzemu brisa s testom HAG za samotestiranje udeleži testiranja s testom HAG, se umakne v samoizolacijo in upošteva navodila NIJZ.
Če je izvid HAG-testa negativen in je oseba brez znakov okužbe, nadaljnje ukrepanje ni potrebno.
Če je izvid HAG-testa negativen, oseba pa ima znake okužbe dihal, ki so 72 ur od odvzema brisa s testom HAG še vedno prisotni, se mora v roku 24 ur ponovno udeležiti testiranja s HAG-testom.

Lep pozdrav,

Janja Habe, ravnateljica

(Število obiskov: 43)
Dostopnost