Skoči na glavno vsebino

Učenci 3. razreda smo v okviru kulturnega dne Moj kraj obiskali domačijo Šturmajce.

Dan smo povezali tudi s projektom VODA, ki je potekal za vse učence na naši šoli.

Učenci smo spoznali staro domačijo in življenjem v njej nekoč. Prijazne gospodinje so nam pripravile zanimive delavnice – skupaj smo zamesili testo za kruh, izdelali smo lične vrečke z oljčno vejico in se igrali staro igro VOLKALCA. Ko je testo vzhajalo, smo oblikovali vsak svoj hlebček, ga položili v »jerbas« in kasneje odnesli speči v krušno peč. Pri tem nam je pomagal gospodar Jule.

Ob delu smo se pogovarjali, koliko dela in truda je potrebno, da pridemo od zrna do kruha.

Ko smo čakali, da se nam kruh speče, smo peli ljudske pesmi.

Domov smo odšli polni novih doživetij, z dišečim hlebčkom kruha v ročno izdelani vrečki.

(Število obiskov: 288)
Dostopnost