Skoči na glavno vsebino

Zaključuje se Teden otroka pod naslovom Povabimo sonce v šolo.

V torek so učenci, ki na naši šoli obiskujejo podaljšano bivanje, skupno z mentorji Povabili sonce v šolo. Mentorji so zanje pripravili različne delavnice. Prvošolci so obiskali knjižnico, kjer so s pomočjo pravljice in knjižničarke Vande ugotavljali, kdo je ponoči skrival knjige v Zajčji dobravi. Naslednji dan so ilustrirali Knjigotapa in ilustracije razstavili v knjižnici. Drugošolci so se zabavali s kemijskimi poskusi, ki jih je pripravila učiteljica Eva. Opazovali so, kako lahko spreminjamo barve, naredimo mini vulkane in kako nastane pena. Po poskusih je učiteljica poskrbela še za presenečenje. Pokazala jim je skakače. Učenci so se z njimi veselo poigrali. Tretješolcem je učiteljica Andreja pokazala različne optične prevare. V naslednjih dneh so še sami naredili kakšno in jo predstavili sošolcem. Četrtošolci in petošolci pa so se pod vodstvom učitelja Marka preizkušali v različnih zanimivih športnih igrah. Sedmošolci so v sklopu izbirnega predmeta Urejanja besedil spoznavali varno rabo interneta. S tem jih je seznanila učiteljica Irma. Vse te dejavnosti so vsem udeležencem popestrile dan.

 

  

  

   

  

(Število obiskov: 84)
Dostopnost