V petek, 6. 10. 2023, se je v okviru projekta Dnevi Evropske kulturne dediščine na šoli veliko dogajalo. Naslov letošnjega projekta je bil Redka in dragocena znanja, spretnosti, poklici. Vsi razredi so tako spoznavali stare obrti in znanja.

Prvošolci smo ta dan obiskali Mestni muzej Idrija. Ogledali smo si razstavo z naslovom Razstavljamo čas, jubilejno razstavo ob 70-letnici Mestnega muzeja Idrija. Spoznali smo delo kustosa, delo Idrijskega muzeja ter preko tega spoznali številne stare obrti s širšega območja Idrijsko-Cerkljanske in si ogledali stare predmete. Drugi del dopoldneva pa je bil namenjen klekljarski delavnici. Pod vodstvom Andreje in Društva klekljaric idrijske čipke so se otroci naučili osnov klekljanja in prerisovali papirce. Ko bi videli, kako z navdušenjem so se lotili klekljanja! Cel grad je bil poln veselja.

Zapisala: Maja Božič