Skoči na glavno vsebino

Zadnji teden v septembru smo s tekaškim športnim dnem obeležili slovenski praznik športa in z različnimi delavnicami motivirali otroke za tek. Pridružili smo se tudi zbiranju prehojenih ali pretečenih kilometrih, kjer je sodelovalo več slovenskih šol.

Mi smo poleg tega športnemu dnevu priključili tudi delavnice o strpnosti v medosebnih odnosih in vrednotah v športu. Letos smo si vsi učitelji zadali cilj izboljšati strpnost med učenci in tako doprinesti k boljši kakovosti sodelovanja ter komunikacije v razredu. Vsi učenci od 1. do 9. razreda smo dan začeli s strpnostjo. Vsaka generacija se ja tako pogovarjala o strpnosti na način, da jo je najlažje razumela  – s pomočjo knjig in stripov, ogledov filmčkov, z reševanjem križanke na temo spoštovanja, na podlagi primerov ali v obliki pogovora o vrednotah.  Eden izmed ciljev je bil tudi otrokom približati tek, kot najbolj osnovno obliko človeškega gibanja. Vsi učenci so si pogledali kratek filmček Urbana Praprotnika Kdaj sta hoja in tek lahko prijetna za vsakogar (https://video.arnes.si/watch/x8s8333xp9td). Osmošolce in devetošolce je nagovorila znana lokalna rekreativna športnica in tekačica Anja Deželak. Pogovarjali smo se, kako začeti sploh teči, kako izgledajo treningi in trail teki, kakšni sta oprema in prehrana. Pogledali smo si fotografije z njenih tekov, ki so nas vse navdušile. Po malici smo se odpravili na teren, kjer smo združili hojo in tek. Prva triada se je odpravila proti Rovinam, pri kmetiji Pod gričem pa so izvedli tudi tekmovanje v teku. Četrtošolci in petošolci so se odpravili v Trnje, kjer so se udeležili tudi odprtja razstave ob dnevu DEKD z naslovom Dober tek. Poslušali so kratko predavanje o zeliščih in si v stari kmečki hiši ogledali črno kuhinjo. Ob povratku v šolo so izvedli tekalne štafetne igre in pričeli s projektom Z žogo do strpnosti. Vsak mesec bodo izvajali gibalne delavnice, zmagal pa bo tisti, ki bo poleg znanja pokazal tudi dobro mero strpnosti in spoštovanja nasprotnikov. Učenci od 6. do 9. razreda pa smo se odpravili mimo kmetije Sever po kolesarski poti do Idrije. Razdaljo smo premagali s kombinacijo hoje in teka. Odvisno od posameznikovih zmožnosti in volje. Vsi skupaj smo preživeli lep in sproščen dan, na koncu pa smo zbrali še 1682 km, ki smo jih skupaj premagali 230 otrok in 22 učiteljev.

(Število obiskov: 609)
Dostopnost