Skoči na glavno vsebino

Unesco projekt Drevo = življenje

izdelek_MPrvošolci smo v okviru nacionalnega Unesco projekta Drevo = življenje razmišljali o trajnostnem razvoju. Razpisana tema Draga Zemlja! nam je bila zelo všeč, saj smo skupaj predlagali številne rešitve za boljšo prihodnost sveta in jih preizkusili tudi v praksi.

V okviru podaljšanega bivanja smo tako med drugim izdelovali iz odpadnega in/ali naravnega materiala. Naredili smo pustne maske in ptičke iz odpadnega časopisnega papirja, velikonočna jajca iz slanega testa ter košarice iz odpadnega kartona in volne. Vse izdelke smo na šoli tudi razstavili, tako da razveseljujejo tudi druge učence naše šole, njihove starše, učitelje in ostale mimoidoče. Spodbujajo jih k ohranjanju dediščine.

Učenci 1. razreda PB

velikonocno_jajce3_M     velikonocno_jajce2_M     velikonocno_jajce1_M   ptice2_M     ptice_M    kosara_M

Dostopnost