Spoštovani starši!

Obveščamo vas, da so se na šoli pojavile okužbe z notranjimi zajedavci. Najpomembnejši simptomi: srbenje v predelu zadnjične odprtine, žive gliste ali deli glist v blatu, bolečine v trebuhu kot kolike, bruhanje, kolobarji okrog oči, utrujenost ali hujšanje.

Okužba je fekalno-oralna, gliste in jajčeca se izločajo v iztrebkih. Iz iztrebkov se lahko prenesejo neposredno v usta z okuženimi/kontaminiranimi prsti. Okužba je lahko tudi posredna, ko ob stiku s predmetom, površinami, hrano, ki je kontaminirana/okužena z jajčeci, le-te zanesemo v usta.

Otroka, za katerega sumite, da ima gliste, mora pregledati zdravnik, ki otroku predpiše zdravilo proti parazitom. Starše prosimo, da spremljajte zdravstveno stanje vaših otrok in šolo obvestite o morebitnem pojavu glist.

Glede ustrezne preventive in ukrepanja v teh primerih si lahko več preberete na spletni strani Nacionalnega inštituta za javno zdravje.