Zlati sonček

Športni program Zlati sonček je namenjen našim najmlajšim osnovnošolcem, starim 6 do 8 let.

Njegov namen je:

• obogatiti program redne gibalne oziroma športne vzgoje s sodobnimi športnimi vsebinami;
  • s privlačnimi vsebinami, privlačno likovno podobo in privlačnim načinom izvedbe motivirati kar največ otrok, staršev in strokovnih delavcev za takšno sodobno zasnovo športne vzgoje;
  • vnesti v otroško zavest željo, navado in potrebo po podobnem delovanju v naslednjih starostnih obdobjih.

Z izvajanjem programa želimo otroke motivirati za gibalno dejavnost predvsem pa v njih vzpodbuditi željo, potrebo, navado po športni igrivosti v vseh starostnih obdobjih. Notranje in zunanje spodbude lahko namreč okrepijo notranjo željo po športnem udejstvovanju.