Dostop do paketa Office 365

Tudi na naši šoli je na voljo prezplačen dostop do Office 365, paketa spletnih storitev in programske opreme za komunikacijo in sodelovanje. Učencem in učiteljem so na voljo:

• brezplačna namestitev programov  iz zbirke Office,
  • digitalna shramba, ki omogoča shranjevanje dokumentov in datotek.

Office 365 omogoča varno mobilno delo preko različnih odjemalcev in širokega nabora spletnih brskalnikov. Informacije uporabnikov se nikoli ne uporabljajo v oglaševalske namene.

Oblak365

Za pridobitev licence za dostop do Office 365 obiščite spletno mesto https://o365.arnes.si in se prijavite z AAI računom. Licenca je veljavna eno šolsko leto in jo morate podaljšati do 30. 9.  To pomeni, da se morate vsak september vsaj enkrat prijaviti na to stran.

Varno preverjanje je izklopljeno, po potrebi ga vklopite v nastavitvah uporabniškega računa.

V primeru storitve Office 365 gre za oblačno storitev, ki jo nudi zunanji ponudnik in ni v upravljanju OŠ Spodnja Idrija,  zato OŠ Spodnja Idrija ne zagotavlja dostopnosti in kakovosti storitev.

Navodila za prijavo v Oblak 365 in namestitev zbirke Office 365