Spoštovani učenci in starši!

Obveščamo vas, da je bila danes pri enem od učencev matične šole potrjena okužba z novim koronavirusom. Učenci 5. a in njihova razredničarka bodo od jutri dalje ostali doma v karanteni, v šolske klopi pa se bodo vrnili 23. septembra. Do takrat bo zanje potekal pouk na daljavo.

Vsi ostali učenci bodo še naprej obiskovali pouk v šoli. Epidemiologi svetujejo, da starši opazujete zdravstveno stanje svojih otrok in jih ob morebitnih znakih na omenjeno okužbo zadržite doma ter se posvetujete z izbranim zdravnikom. Pomembno je tudi dosledno izvajanje vsakodnevnih preventivnih ukrepov, kot so redno in temeljito umivanje rok, razkuževanje, higiena kašlja in socialna distanca.

Več informacij najdete na spletni strani NIJZ https://www.nijz.si/sl/koronavirus-2019-ncov.

Verjamem, da bomo s skupnimi močmi, tj. doslednim spoštovanjem priporočil oziroma navodil NIJZ tako v šoli kot doma uspeli omejiti širjenje virusa.

Janja Habe, ravnateljica