Spoštovani starši učencev tretje triade,

Gospodarska zbornica Slovenije vabi na Dan odprtih vrat slovenskega gospodarstva.

Zakaj Dan odprtih vrat za šolsko mladino?

Poklicno odločanje mladine na prehodu iz osnovne v srednješolsko izobraževanje in naprej je težka naloga za otroke. Poklicev ne poznajo dovolj dobro, še posebej ne tistih, ki so njihovim očem bolj skriti, zato je zbiranje informacij izjemnega pomena. Že tradicionalno se mladi redkeje odločajo za poklicno oz. naravoslovno tehnično izobraževanje. Dan odprtih vrat je namenjen prav temu, da te poklice približamo učencem in dijakom zaključnih razredov.

Cilji Dneva odprtih vrat slovenskega gospodarstva

CILJ 1: PONUDITI VEČ INFORMACIJ

Ponuditi učencem zaključnih razredov in njihovim staršem več informacij o procesih, naravi in pogojih dela v realnih delovnih okoljih.

CILJ 2: ZRUŠITI STEREOTIPE

Razbiti stereotipe o “manj” in “bolj” priljubljenih oz. spoštovanih poklicih.

CILJ 3: OMOGOČITI SPOZNAVANJE PERSPEKTIVNIH POKLICEV

Omogočiti mladini in njihovim staršem spoznavanje perspektivnih poklicev, ki jih naše gospodarstvo potrebuje.

Prijave na dogodek

Prijave za obisk podjetij se odprejo 12. novembra 2018 in so odprte do zapolnitve mest v podjetjih.

Več informacij o dogodku in katera podjetja bodo na voljo za obisk od ponedeljka 12.11. na:

www.odkrijsvojtalent.si

vabilo (.pdf)