Skoči na glavno vsebino

V soboto, 23. januarja 2016, je bilo v Tržiču 27. državno tekmovanje Mladina in gore.

Za naslov državnih prvakov se je  potegovalo  22 najboljših osnovnošolskih ekip iz vse Slovenije, med njimi tudi Pr´ farski gamsi.

Ekipo so sestavljali Zala Serženta Seljak, Karmen Čar, Mitja Jeram in Jakob Uršič.

Osvojili so odlično 3. mesto.

Tekmovalci so v teoretičnem delu, ki je obsegal zgodovino planinstva, geografijo, orientacijo, živalstvo in rastlinstvo planinskega sveta, preživetje v naravi, prvo pomoč, nevarnosti v gorah, planinsko opremo ter odgovorno obnašanje v gorah pokazali veliko znanja in se tako uvrstili v finalni del. V finalu so v obliki kviza odgovarjali na zahtevna vprašanja iz Planinske šole in dodatnega gradiva o 120-letnici Planinskega vestnika, poleg tega pa so morali pokazati praktično znanje iz orientacije in prve pomoči.

Nagrajeni so bili s planinskim taborom v Bavšici, pokalom in praktičnimi nagradami.

Vsem tekmovalcem iskrene čestitke.

(Število obiskov: 276)
Dostopnost