Skoči na glavno vsebino

Od leta 1998 na 13. novembra obeležujemo mednarodni dan prijaznosti. Na ta dan so države po svetu namreč podpisale deklaracijo o prijaznosti, s katero poudarjajo pomen majhnih pozornosti, ki jih lahko naklonimo soljudem in jim tako polepšamo dan. Tradicionalno se na ta dan poklanja rumene rože, pri nas pa je neprofitna organizacija Humanitarčki leta 2015 začela širiti idejo o kamenčkih prijaznosti. Namesto rož se tako podarja bolj trajnostno naravnane kamne, na katere se nariše ali napiše sporočilo. Akciji se je skozi leta pridružilo preko 30 socialnovarstvenih zavodov, preko 250 podjetij in samoorganiziranih skupin ter več kot 300 osnovnih in srednjih šol ter vrtcev, med katerimi je bila letos že drugo leto zapored tudi naša Osnovna šola Spodnja Idrija.

Učenci in učenke razredne stopnje so skupaj s svojimi učiteljicami v podaljšanem bivanju okrasili kamenčke, s katerimi so razveselili zaposlene in stanovalce v Domu upokojencev Idrija. Skupno število podarjenih kamenčkov v Sloveniji letos presega 47 000, na kar smo še posebej ponosni, saj smo na ta način med ljudi širili pozitivne misli, sporočila spodbude in optimizma ter opozorili, da so drobni trenutki sreče in pozornosti tisti, ki v resnici največ štejejo.

Zapisala: Deja Čuk Hadalin

 

(Število obiskov: 135)
Dostopnost