Skoči na glavno vsebino

Združeni narodi so 21. september proglasili za mednarodni dan miru (http://internationaldayofpeace.org/), saj želijo pozvati vse narodnosti in skupine ljudi, da spoštujejo mir in prenehajo z vsakodnevnimi sovražnostmi ter si na podlagi informacij ter splošnega zavedanja prizadevajo za mirno reševanje sporov. V svetu ga praznujemo od leta 2001.

Učenci naše šole so se priključili projektu UNESCA.  Prvošolci so pri podaljšanem bivanju so iz papirja izdelali ptice prijateljstva. Nanje so napisali, kaj jim pomeni mir. Ptice so prilepili na plakat in ga razstavili v avli šole. Sedmošolci so pred šolo posadili drevo miru. Ob pogledu na ptice in drevo se spomnimo, da živimo v povsem različnih kulturah, vendar globoko cenimo bogastvo naše različnosti. Spoštujemo pravice vsakogar, tudi pravice narave in živali.

     

(Število obiskov: 78)
Dostopnost