Skoči na glavno vsebino

V petek, 21. septembra, smo obeležili mednarodni dan miru, ki je posvečen splošni deklaraciji človekovih pravic. Letošnji mednarodni dan miru je potekal  pod geslom “Pravica do miru – Splošna deklaracija o človekovih pravicah pri 70”, vse narodnosti in skupine ljudi pozivajo, da spoštujejo mir in si prizadevajo za mirno reševanje sporov.

Učenci naše šole so se priključili projektu UNESCA.  Prvošolci so pri podaljšanem bivanju izdelali ptice prijateljstva in nanje napisali kaj jim pomeni mir ter jih razstavili v avli šole. Ob pogledu na ptice spoštujemo pravice vsakogar, tudi pravice narave in živali.

Preberite si nekaj misli učencev ob miru:

Želim, da bi se vsi otroci lahko igrali. (Polona)
Želim, da bi vsi ljudje živeli v miru (Eva)
Želim, da bi se otroci lahko učili. (Ana)
Želim, da ne bi bilo vojne. (Jakob)
Želim; da bi vsi mirno spali. (Neža)
Želim, da ne bi bilo vojne. (Ela)
Želim, da bi se vsi imeli radi.(Martin)

 

(Število obiskov: 78)
Dostopnost