December je čaroben mesec, je čas veselja in praznične razposajenosti. To je čas majhnih in velikih pričakovanj, toplih objemov in otroškega smeha. Mesta se odenejo v pravljične lučke, po radiu se vrtijo najljubše praznične pesmi in vsepovsod diši po cimetu.

V pričakovanju prihajajočih prazničnih dni je v sredo, 21. 12., po dobrih dveh letih premora, tudi v Kulturni dvorani Spodnja Idrija ponovno zadonela glasba in otroški glasovi. Nastopajoči so ogreli srca obiskovalcev s čudovitimi glasbenimi, plesnimi in igralskimi točkami. Sporočilo nastopov pa je bilo, da materialne dobrine ne pomenijo veliko in da največ štejejo vrednote. Kajti največ kar lahko podarimo svojim najbližjim je srčnost, radodarnost, iskrenost, spoštovanje, toplina, prijaznost in prijateljstvo.

Želimo vam, da si v letu, v katerega smo pravkar vstopili, čim večkrat vzamete čas za ljudi, ki jih imate radi in ga preživite v miru.