Skoči na glavno vsebino

Naša šola je že tretje leto zapored prejela naziv Planetu Zemlja prijazna šola.

Društvo Planet Zemlja, ki je natečaj za pridobitev tega naziva prvič razpisalo že leta 2010 se lahko pohvali, da je do danes prejelo odziv že preko 1100 javnih zavodov, sodelovalo pa je 102.000 otrok, mentorjev in staršev iz vseh regij Slovenije in tudi iz Italije. Poslanstvo društva je komuniciranje okoljevarstvenih tem, predvsem pa si želi, da bi odgovoren odnos do sočloveka, vseh bitij in narave, postal način življenja prihodnjih generacij.

Natečaj poteka kot aktivno izvajanje ponujenih projektov, ki so različni po tematiki in prilagojeni starosti otrok. Lansko leto smo tako na naši šoli izvajali projekte Čebelja pot, Food revolution, Zgodba o zeliščih, Jezik živali in Zelena nit. Sodelovalo je sedem mentorjev in preko 50 otrok naše šole.

Naše aktivno sodelovanje pomeni zgled za širšo okolico, saj se zavest o pomenu odgovornejšega ravnanja do Planeta Zemlja širi iz šole v domove, lokalne skupnosti, podjetja in širše okolje.

ZELENO KNJIGO MODREGA PLANETA (vseslovenski izdelek lanskoletnega natečaja) si lahko ogledate na povezavi.

(Število obiskov: 53)
Dostopnost