V četrtek smo imeli športni dan z medpredmetnim povezovanjem, ki je zelo lepo uspel.

Iz Spodnje Idrije smo se z avtobusom odpeljali do ribogojnice, kjer nas je sprejel gospodar in ribogojec Zoran Jež. Odprl nam je vrata ribogojnice ter predstavil način dela in gojenja soške postrvi. Nato nas je pot vodila do klavž, kjer je učitelj Radko predstavil zgodovino klavž ter odgovarjal na vprašanja otrok. Tam smo tudi pomalicali. Na poti nazaj smo se ustavili na širšem travniku, kjer ja učiteljica Ana predstavila najpogostejše rastlinske vrste v dolini Kanomlljice (bukev, hrast, gaber…). Zavili smo tudi k mali HE Klavžarica, kjer jim je učitelj Radko predstavil način proizvodnje energije. Ko smo se vrnili v dolino Kanomljice pa smo poslušali še učiteljico Tino, ki nam je povedala veliko zanimivega o tektonskem prelomu in ponikanju Kanomljice. Na kratki poti smo imeli tako zanimive in poučne točke. Otroke je snov zanimimala in so lepo sodelovali.  Zdi se nam prav, da učenci vedo, kaj vse se nahaja v bližini njihovih poti ter da dobro spoznajo domače kraje.