V petek, 4. decembra, smo ob 18. uri s kratko prireditvijo v prizivnici Antonijevega rova uradno zaključili letošnji projekt o dediščini rudarstva, ki smo ga na OŠ Spodnja Idrija v sodelovanju s CUDHg Idrija izvedli kot UNESCO šola.

Po kratkih nagovorih direktorice CUDHg, ga. Tatjane Dizdarević, ter ravnatelja, g. Radka Veharja, povezanih s pravo knapovsko pesmijo Idrijskega okteta so oder zavzeli mladi gledališčniki šolskega turističnega krožka pod taktirko mentorice Teodore Klavžar in premierno predstavili dramsko igro Sveta Barbara. S tem smo tudi obeležili dan zavetnice rudarjev, ki je praznovala prav na ta dan.

Svoje delo so opravili izvrstno in poželi močan aplavz številčne publike. Čestitamo!