Skoči na glavno vsebino

Danes se zaključuje Teden otroka, katerega smo obeležili tudi na naši šoli. Letošnjo temo je zaznamovalo praznovanje ob 30-letnici TOM telefona “Odgovor je pogovor”.

Učitelji smo tako razredne ure in ure v oddelkih podaljašnega bivanja namenili pogovoru o pomenu zaupne komunikacije in stikov s prijatelji, sošolci ter starši. Letos je sproščene pogovore in druženje močno omejila in poglobila epidemiološka situacija, še posebej v spomladanskih mesecih, ko so bile šole zaprte in vsi socialni stiki zelo omejeni. V Tednu otroka zato še posebej poudarjamo pomen pogovora, saj lahko z njim hitreje najdemo rešitev, si olajšamo občutke žalosti, jeze in razočaranja ter dobimo občutek, da nismo sami. Kot so še izpostavili na ZPMS, problem postane manjši, ko ga z nekom delimo, s pogovorom spoznavamo nove prijatelje, zmanjšamo stres in se razbremenimo. Poleg tega smo se z učenci pogovarjali tudi o njihovih pravicah kot tudi o dolžnostih, ki jih imajo v šoli in doma. Čas smo namenili tudi razvedrilu in igram, ki so jih učenci sami izbrali (tombola, elementarne igre z žogo, igre s kostanji, poslušanje glasbe…). Učenci so na temo ustvarjali, risali in si pisali pisma.”

(Število obiskov: 79)
Dostopnost