Skoči na glavno vsebino

V sredo, 21. 6. 2023 smo v okviru podaljšanega bivanja izvedli zaključek projekta teka podnebne solidarnosti.

Učenci so tekom šolskega leta pridno nabirali kilometre s tekom okoli šolskega igrišča. Pri urah podaljšanega bivanja so se pogovarjali o podnebnih spremembah in vseh negativnih učinkih, katere lahko zasledimo tudi pri nas. Z vsakim pridobljenim kilometrom Slovenska Karitas pomaga v okviru mednarodnega projekta ozaveščanja in izobraževanja za razvoj z naslovom “V smeri podnebne pravičnosti v državah v razvoju s poudarkom na podsaharski Afriki”. Učenci so tako skupaj pretekli več kot 160 kilometrov. Najboljši tekači skupin pa so dobili tudi praktično nagrado.

Zahvaljujemo se podjetju Hidria d.o.o., ki je priskrbela praktične nagrade za zmagovalce.

Brigita Šepec

(Število obiskov: 152)
Dostopnost