Skoči na glavno vsebino

Pred vrnitvijo učencev v šolo po zimskih počitnicah vas obveščamo, da je bil v Uradnem listu RS št. 22/22 objavljen Odlok o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19.

Za področje vzgoje in izobraževanja so poglavitne naslednje novosti:

  • opušča se ugotavljanje izpolnjevanja pogoja PCT,
  • ukinja se samotestiranje tako za zaposlene kot tudi za učence.


V veljavi še vedno ostajajo nekateri ukrepi, ki so potrebni za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19, in se z njimi zagotavlja varno učno okolje: umivanje rok, razkuževanje prostorov, zračenje prostorov, vzdrževanje varnostne razdalje med osebami in uporaba zaščitne maske tipa II ali IIR, maske tipa FFP2 ali maske tipa FFP3 v zaprtih prostorih (razen za otroke, do dopolnjenega 6. leta starosti, nastopajoče na javnih kulturnih prireditvah in na njihovih vajah ter pri pouku športa in petja …).

V primeru potrjene okužbe v šoli bodo visokorizični kontakti o tem s strani šole obveščeni, ne bo pa potrebno samotestiranje ali karantena.
Lep pozdrav,

Janja Habe, ravnateljica

(Število obiskov: 67)
Dostopnost